BLOG
Fontosnak tartjuk, hogy BLOG sarkunk is tükrözze a szenvedélyünket, a vitorlázást és a hajózást. Szeretnénk olyan tartalmakat készíteni, amelyek inspirálnak, informálnak és érdekelnek Titeket! Igyekszünk minél több hasznos tanácsot, érdekességet és tippet megosztani veletek, a vitorlázás és hajózás témakörében. Szeretnénk, ha nem csak a kezdő vitorlázók, hanem a tapasztaltabb hajósok is találnának számukra érdekes bejegyzéseket. Kiemelten fontosnak tartjuk a vitorlázó közösség informálását legyen szó bármilyen vitorlázáshoz kapcsolódó hírről, eseményről, programról vagy akár új termékről.
Facebook és Instagram oldalainkon személyes történeteinket és programajánlóinkat is nyomon követhetitek. A közösségi médiában a saját vitorlázós élményeinkről, versenyeinkről és vitorlázáshoz kapcsolódó utazásainkról is beszámolunk. Kövessetek minket!
Ha bármilyen témában szeretnétek blogbejegyzést látni írjatok nekünk az info@naviter.hu e-mail címre!
Hajózás négylábú kedvenceinkkel
Október 4-én, az Állatok világnapján minden kedvencünket ünnepeljük, azokat a négylábú társainkat is, akik velünk tartanak a vízen, akár egy rövidebb balatoni túravitorlázásra, akár egy hosszabb tengeri hajóútra megyünk.
A hajók „keresztelésének” eredete, a hajóavatás hagyománya
A hajóavatás és a hajók "keresztelése" szorosan összefonódnak és több évszázados hagyományra tekintenek vissza. Szinte minden hajós nemzet esetében szerves részét képezik a hajózási kultúrának.
Miért jó ősszel is vitorlázni?
Itt van az ősz, de a vitorlás szezonnak még koránt sincs vége! Az őszi vitorlázás sokak számára talán kevésbé vonzó gondolat, hiszen a nyári hónapok napfényes, meleg időjárása ideálisabbnak tűnik ehhez a sporthoz. Azonban az őszi szezonnak is megvan a maga varázsa és számos előnye, amelyek miatt érdemes továbbra is vízre szállni, és kihasználni ezt a különleges időszakot. Az alábbiakban összegyűjtöttük, hogy szerintünk miért érdemes ősszel is a vitorlázást választani.
KÉKSZALAG - története, a mindenkori győztesek és néhány különlegesség Magyarország leghíresebb vitorlásversenyéről
A Kékszalag ma Európa egyik legnagyobb presztízsű, legrégebbi, leghosszabb távú és a legtöbb indulót regisztráló tókerülő túraversenye vitorlás hajók számára. Egy igazi távolsági vitorlásverseny, amely több mint 80 éve vonzza a vitorlázás szerelmeseit a Balaton partjára.
BALATONHELP – egy applikáció SEGÉLYKÉRÉSRE és BALATONHELP PLUSZ szolgáltatás ESZKÖZMENTÉSRE
A BalatonHelp szolgáltatást a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és Önkéntes Tűzoltó Egyesület azért hozta létre, hogy a Balatonon strandolók és vízi járművel közlekedők egy gyors, kiszámítható és megbízható segítségnyújtási rendszerhez jussanak.
Gyerekekkel a fedélzeten – mutatjuk mire figyeljetek!
A vitorlázás vagy elektromos yachtozás családi programként fantasztikus élményeket kínálhat, különösen, ha gyerekek is velünk tartanak. Azonban ahhoz, hogy mindenki „ne csak” jól érezze magát, hanem biztonságban is tudjuk még a legkisebbeket is, érdemes néhány fontos dolgot figyelembe venni.
PÜNKÖSDI REGATTA 2024 - május 18-20. között
Már a regatta szó csengése is tiszteletet ébreszt bennünk. A szó hallatán a régi idők nagy versenyzői és nívós balatoni versenyek elevenednek meg a szemünk előtt.
Mi az AIS és hogyan működik?
Az AIS (Automated Identification System) egy automatizált azonosítási rendszer, amelyet hajók használnak leginkább a tengeri navigáció során. Ez az okos rendszer lehetővé teszi a hajók számára, hogy egymást észleljék, kövessék és azonosítsák.
Vitorlás hajók tavaszi üzembe helyezése - mire figyelj - tippek a navitertől!
A tavaszi üzembe helyezés az ideális időpont arra, hogy gondoskodj a vitorlásod átvizsgálásáról, szakszerű karbantartásáról, így a hajód biztonsággal állhat készen az új szezon kalandjaira.
A tihanyi visszhang és a balatoni kecskeköröm legendája
Mindegy hogy a Balatonnak melyik részén hajózol, hogy vitorlázol-e vagy elektromos hajód van erről a legendáról biztosan hallottál már! De tudod, hogy mi az igazság?